پیشرفته‎ ترین و پذیرفته‌ شده ‎ترین کاربرد UV-C ، برای ضدعفونی آب است. مفهوم آلودگی هوا از طریق قطرات تنفسی  و استفاده از UV-C به‌منظور ضدعفونی کردن هوا برای اولین بار در دهه 1930 کشف شد. امروزه ضدعفونی کردن هوا را ‌می‎توان به‌چندین روش انجام داد: تابشUV  به هوای داخل یک اتاق، به‌صورت جزئی یا کل اتاق، یا تابش به هوایی که از طریق سیستم گردش هوا بسته مخصوص (مانند ونتیلاتور یا تهویه هوا) عبور ‌می‎کند. برای پاتوژن‏های هوابرد که در نهایت سقوط ‌می‎کنند و سطح را آلوده ‌می‎کنند، نیزضدعفونی کننده سطح وارد صحنه ‌می‌شود. برای دستیابی به‌نتایج مطلوب، ضدعفونی کردن هوا و سطح با UV باید در کنار هم انجام شوند زیرا هر دو در مبارزه با عوامل بیماری‌زا مهم هستند.

ARIA نام خانواده پکیجهای تصفیه هوای ماوراء بنفش است که راهکار شرکت فرالکتریک برای عبور از شرایط پاندمی کرونا به شمار می آیند و میتوانند با کاهش تعداد انواع باکتری و ویروس – از جمله ویروس کرونا – در محیطهای بسته و نیمه بسته شانس انتقال بیماری از فرد ناقل به دیگران را به طور قابل ملاحظه ای کاهش دهند
ARIA-15 اولین محصول از این خانواده است که برای کنترل سطح آلودگی در فضایی به وسعت 15 متر مربع (حدود 50متر مکعب) طراحی شده است.

طراحی ساده و کاربری آسان محصول آن را برای استفاده توسط عموم و تقریبا هر مکانی مناسب ساخته است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
فراالکتریک پیشرو در بهینه سازی تأسیسات و فرآوری فیزیکی آب