SES : کنترل هوشمند موتورخانه

هوشمند سازی ساختمان یکی از مباحث مطرح در کشورهای پیشرفته می باشد که در کشور ما نیز با توجه به بالا رفتن هزینه های انرژی و تمایل جامعه به بهره گیری از انرژی های نو، مورد توجه قرار گرفته است.
هوشمند سازی ساختمان را می توان در یک جمله استفاده از هوش ماشینی در مدیریت منابع ساختمان در راستای کنترل دقیق و حذف خطای انسانی معرفی نمود.
با توجه به نوع کاربری ساختمان، می توان هوشمند سازی ساختمان را در چار چوب های مختلف تعریف کرد. شاید بتوان گفت همه ی این چار چوب ها در یک اساس عملکرد مشترک هستند و آن هم بهینه سازی مصرف انرژی و راهبری صحیح تجهیزات است.

موارد کاربرد

منازل مسکوی

ویلا ها

مدارس و ادارات و مجتمع های تجاری

SES.eco همانطور که از نامش پیداست محصولی است که با رویکرد کاهش قیمت تولید شده است (Economical).
دراین محصول دیگرنیازی به رابط کاربری بر روی دستگاه نیست! SES.eco دقیقا مشابه SES و SES.net به سنجش و کنترل موتورخانه پرداخته و وضعیت سیستم را مرتبا (پیش فرض: هر یک دقیقه یکبار) به ses.faraelectric.com ارسال می کند. کاربر هم میتواند از طریق اینترنت به مشاهده وضعیت، گزارش گیری و یا تغییر تنظیمات سیستم بپردازد. بنابر این به جز ظاهر سیستم ، SES.eco هیچ تفاوتی با SES.net نخواهد

SES.NET قادر است (ضمن حفظ تمامی مشخصات SES ) از طریق رابط LAN به شبکه داخلی یا شبکه اینترنت متصل شود .
در حالت اتصال به شبکه داخلی (SERVER MODE) میتوان اطلاعات سیستم ( وضعیت دما ها ، رله ها و ...) و همچنین تنظیمات آن را از طریق یک کامپیوتر درون همان شبکه کنترل و مدیریت کرد
مهمترین مزایای SES.net به شرح زیر است :
قابلیت مشاهده و گزارش گیری از سوابق سیستم
مدیریت متمرکز و آسان چندین سیستم مجزا
امکان بررسی عملکرد سیستم و عیب یابی
قابلیت پیش بینی دمای هوا از طریق سایتهای مربوطه.

هوشمند سازی موتورخانه فرآیندی است که درآن با کنترل مشعل ها و پمپ ها، موجب مصرف بهینه انرژی می گردد. سیستم موتورخانه هوشمند SE$ به تعداد طبقات و واحدهای ساختمانی ارتباطی نداشته و همچنین برای نصب آن نیازی به تخریب ساختمان و یا تغییر در موتورخانه نمی باشد. لذا کمترین هزینه را در کاهش مصرف انرژی خواهد داشت.
مشخصات و ویژگی ها

فهرست
فراالکتریک پیشرو در بهینه سازی تأسیسات و فرآوری فیزیکی آب